We are a leading Manufacturer of industrial white air cooler from New Delhi, India.
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Airflow | 12000 m3/h |
| Cooler Type | Portable |
| Power | 1.5 kW |
| Tank Capacity | 50L |
| Application Area | Factory |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Plastic |
| Speed Control | Single Speed |
| Cooling Pad Type | Honeycomb |
| Cooling Media | Water |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 10 Piece
Pawan Gupta (CEO)
Shri Shyam Traders
House No. 8209, Roshanara Road, Landmark Subzi Mandi
New Delhi - 110007, Delhi, India