Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer electric geyser, domestic electric water geyser and wall heater.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Type | Instant |
| Capacity | 6 Litres |
| Star Rating | 3 Star |
| Power (Watt) | 3000 Watts |
| Power Rating | 3 kW |
| Mounting Type | Portable |
| Tank Body Material | Aluminium |
| Tank Material | Copper |
| Brand | Usha |
| Pressure Rating | 3 bar |
| Heating Element | Copper |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Type | Storage |
| Capacity | 6 Litres |
| Star Rating | 1 Star |
| Power (Watt) | 1000 Watts |
| Power Rating | 2 kW |
| Mounting Type | Portable |
| Tank Body Material | ABS Plastic |
| Tank Material | Copper |
| Color | White |
| Pressure Rating | 6 bar |
| Heating Element | Copper |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 10480 / Piece Get Latest Price
| Heating Element | Fan |
| Brand | Havells |
| Power | 2000 Watts |
| Type | Electric Room Heater |
| Usage/Application | Domestic |
| Number of Rods/Heating Element | 3 |
| Dimensions | 400 x 200 x 100 mm |
| Voltage | 230 V |
| Heating Coverage Area | 150 sq ft |
| Wattage | 800 W |
| Heating Element Material | Aluminium |
| Material | Plastic |
| Model Name/Number | QUATTRO |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 1.5 kg |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 10 Piece
Pawan Gupta (CEO)
Shri Shyam Traders
House No. 8209, Roshanara Road, Landmark Subzi Mandi
New Delhi - 110007, Delhi, India