Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer quattro x kerosene heater, kero heater wicks, paseco kero wick, kero heater omni 230 model, 229 kero swick and quattro kerosene heater.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 6 L |
| Number of Rods/Heating Element | 1 |
| Fan/Blower | Yes |
| Portable | Portable |
| Heating Element Material | Iron |
| Body Material | Aluminium |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 725 / UNIT Get Latest Price
| Wick Shape | Long |
| Make | Plain Cotton |
| Wick Style | Phool Batti |
| Type | Carbon Room Heater |
| Color | White |
| Count per Kg (Approx) | 10000 |
| Heating Element Material | Copper |
Minimum order quantity: 50 UNIT
₹ 650 / UNIT Get Latest Price
| Stove Type | Single Wick Stove |
| Tank Capacity | 3 L |
| Body Material | Mild Steel |
| Material | Mild Steel |
| Number Of Burners | 1 Burner |
| Usage | Shop |
| Finish | Polished |
| Fuel Type | Gas |
| Color | Green |
| Wick Material | Cotton |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 UNIT
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 6 L |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 1200 W |
| Heating Element Material | Aluminium |
| Usage/Application | KERO HEATER |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 6 L |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 6 L |
| Wattage | 1200 W |
| Heating Element Material | Aluminium |
| Type | Carbon Room Heater |
| Number of Rods/Heating Element | No Element |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Shop for Kerosene Heaters in Gas Heaters. Buy products such as Sengoku 23,500 BTU KeroHeat Efficient Portable Kerosene Heater, Black at Walmart and save.
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 5 L |
| Wattage | 600 W |
| Type | Carbon Room Heater |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 5 L |
| Wattage | 1000 W |
| Heating Element Material | Copper |
| Type | Carbon Room Heater |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
uy it with This item: Paseco Kerosene Heater 7.2 Liter PS-3300 Portable Space heater PS-3300 11000 BTU 0.31 Liter/Hour
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Heater Type | Floor Standing |
| Heating Element | Halogen |
| Power Rating | 2500 W |
| Shape | Round |
| Mounting | Floor Standing |
| Body Material | ABS Plastic |
| Area Coverage | 15–20 m² |
| Type | Gas Patio Heater |
| Usage/Application | Commercial |
| Voltage | 220 V |
| Heat Settings | 2 Settings |
| Color | White |
| Ingress Protection | IP44 |
| Control Type | Pull Cord |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 14500 / Piece Get Latest Price
| Type | Electric Room Heater |
| Heating Element | Wick |
| Ignition Type | Manual |
| Brand | Paseco |
| Power | 200 watts |
| Voltage | 230 V |
| Wattage | 1400 W |
| Heating Element Material | Aluminium |
| Number of Rods/Heating Element | No Element |
| Material | Mild Steel |
| Heating Coverage | 500 sqft |
| Heat Output | 23000 btu |
| Tank Capacity | 6 L |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
See VideoHome Heaters PASECO PS 22G Kerosene Heater, 38㎡ Heating Area, Stainless Steel Burner, 7.2L Tank, Battery Ignition, 6.3 kW Output, 0.66L/hr Fuel Consumption, 8 to 12 hrs Runtime
Pawan Gupta (CEO)
Shri Shyam Traders
House No. 8209, Roshanara Road, Landmark Subzi Mandi
New Delhi - 110007, Delhi, India