Our range of products include black mist fan, 20inch industrial mist fan, 16inch industrial mist fan, industrial mist fan, electric mist fans and mist fan.
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 45 W |
| Fan Size | 18 Inch |
| Usage/Application | Air Cooling |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Frequency | 50Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Fan Size | 20 Inch |
| Wattage | 45 W |
| Usage/Application | Air Cooling |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Fan Size | 16 Inch |
| Wattage | 45 W |
| Usage/Application | Air Cooling |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Frequency | 50Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Fan Size | 20 Inch |
| Wattage | 45 W |
| Usage/Application | Hotels |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | Quattrox |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 45 W |
| Fan Size | 16 Inch |
| Usage/Application | Air Cooling |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Frequency | 50Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Fan Size | 26 Inch |
| Wattage | 45 W |
| Usage/Application | Air Cooling |
| Color | White |
| Material | Metal |
| Frequency | 50Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Fan Size | 24 Inch |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Height | 24 INCH |
| Tank Capacity | 5 LTR |
| Power | 40 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Pawan Gupta (CEO)
Shri Shyam Traders
House No. 8209, Roshanara Road, Landmark Subzi Mandi
New Delhi - 110007, Delhi, India