₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Sweep Size | 1400 mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| No of Burners | 1 Burner |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Domestic |
| Color | Black |
| ISI Certified | Yes |
| Material of Burner | Aluminium |
| Ignition Type | Manual |
| Is It Portable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
UNIQUE DESIGN :- This product has unique design and this is foldable. It has 4 Arms-Base System. And that is Something new and very useful for what if you are interested in outdoor activities. You can carry this gas stove anywhere because of Lightweight and Folding Ability.
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Fuel Type | electric |
| Type | Instant |
| Capacity | 75 L |
| Body Material | Stainless Steel |
| Power Rating | 2 kW |
| Product Type | Electric |
| Material | Aluminium |
| Mounting Type | Portable |
| Installation Type | Outdoor |
| Star Rating | 4 Star |
| Application | Industrial |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Chimney Outlet | 4 Inch |
| Pressure Rating | 3 bar |
| Tank Insulation | Mineral Wool |
| Warranty | one year warranty |
| Heating Element | Copper |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Find here Hamam Water Heater, Hot Water Heater Hamam manufacturers, suppliers & exporters in India. Get contact details & address of companies manufacturing and supplying Hamam Water Heater, Hot Water Heater Hamam, Geyser Hamam across India.
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Almonard |
| Power | 200 W |
| Sweep Size | 600 mm (24 Inch) |
| Fan Type | Industrial |
| Warranty | 1 Year |
| Blade Material | Aluminium |
| Speed Control | 3 speed |
| No. of Blades | 3 |
| Speed (RPM) | 7 |
| Usage Area | Factory |
| Motor Type | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Color | Green |
| Mounting | Pedestal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Buy almonard 30" pedestal Fan with 6 Months Warranty Ultra High Speed 750 mm Pedestal Fan for Rs. online. almonard 30" pedestal Fan with 6 Months Warranty Ultra High Speed 750 mm Pedestal Fan at best prices with FREE shipping & cash on delivery.
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Heater Type | Blower |
| Brand | Havells |
| Power | 2000 W |
| Mounting Type | Portable |
| Voltage | 240 V |
| Size | 16 inch |
| Material | Aluminum |
| Weight | 2 kg |
| Warranty | 2 year |
| Temperature Range | 100 degree c |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Wall |
₹ 12500 / unit Get Latest Price
| Heater Type | Electric |
| Power Rating | 3–5 kW |
| Mounting | Ceiling Mounted |
| Fuel Type | Electricity |
| Body Material | Aluminium |
| Area Coverage | 10–20 m² |
| Ignition Type | Electronic |
| Caster Wheels | Without Wheels |
| Ingress Protection | IP24 |
Minimum order quantity: 10 unit
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 120 L |
| Cooling Capacity | 5 L/Hr |
| Brand | Blue Star |
| Number of Taps | 3 |
| Body Material | Plastic |
| Water Temperature Options | Hot |
| Color | White |
| Weight | 2 kg |
| Refrigerant Type | R-22 |
| Power Consumption | 12 W |
| Condenser Type | Fan Cooled |
| In-built Purifier | Yes |
| Cold Water Temperature | 12% |
Minimum order quantity: 5 Piece
Blue Star PC120120SST Water Cooler | 120L Cold & 120L Storage Capacity | Plain & Cold Water | Fully Stainless Steel Body | Continuous Plain Water Tap | Commercial Use
Pawan Gupta (CEO)
Shri Shyam Traders
House No. 8209, Roshanara Road, Landmark Subzi Mandi
New Delhi - 110007, Delhi, India