Pioneers in the industry, we offer electric water geyser, quattrox electric geyser and quattrox electric gas geyser from India.
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Type | Instant |
| Capacity | 6 Litres |
| Star Rating | 5 Star |
| Power (Watt) | 1000 Watts |
| Power Rating | 3 kW |
| Mounting Type | Portable |
| Tank Body Material | ABS Plastic |
| Tank Material | Copper |
| Color | White |
| Pressure Rating | 3 bar |
| Heating Element | Copper |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3800 / Piece Get Latest Price
| Type | Instant |
| Capacity | 10 Litres |
| Star Rating | 5 Star |
| Power (Watt) | 1000 Watts |
| Power Rating | 2 kW |
| Mounting Type | Portable |
| Tank Body Material | Ceramic |
| Tank Material | Copper |
| Color | White |
| Pressure Rating | 6 bar |
| Heating Element | Copper |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Rust Proof |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Litres |
| Body Material | ABS Plastic |
| Thermal Cutoff | Yes |
| Star Rating | 3 Star |
| Color | White |
| Rust Resistant | Yes |
| Fire Resistant | Yes |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Type | Instant |
| Capacity | 15 Litres |
| Star Rating | 5 Star |
| Power (Watt) | 1000 Watts |
| Power Rating | 5 kW |
| Mounting Type | Portable |
| Tank Body Material | ABS Plastic |
| Tank Material | Copper |
| Color | White |
| Pressure Rating | 3 bar |
| Heating Element | Copper |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 10 Piece
Pawan Gupta (CEO)
Shri Shyam Traders
House No. 8209, Roshanara Road, Landmark Subzi Mandi
New Delhi - 110007, Delhi, India