We are a leading Manufacturer of industrial air cooler, duck air cooler, air coolers and quttroduck air cooler from New Delhi, India.
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 20L |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Power Consumption | 5kW |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Air Delivery | ONE DAY |
| Warranty | ONE YEAR |
| Weight | 6 |
| Cooling Medium | Honeycomb Pads |
| Overflow Indicator | Yes |
| Humidity Control | Yes |
| Water Level Indicator | Yes |
| Inverter Compatibility | Yes |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Power Consumption | 3kW |
| Cooling Medium | Honeycomb Pads |
| Mosquito/Dust Filter | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
| Phase | Single |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Cooling Medium | Honeycomb Pads |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 2 Piece
Pawan Gupta (CEO)
Shri Shyam Traders
House No. 8209, Roshanara Road, Landmark Subzi Mandi
New Delhi - 110007, Delhi, India