Pioneers in the industry, we offer industrial wall mount fan, usha wall fan and wall fan from India.
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Sweep Size | 200 mm |
| Wattage | 60 W |
| Body Material | Plastic |
| Color | Black |
| Voltage | 290 Volts |
| Number of Blades | 3 |
| Brand | Quattrox |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Sweep Size | 450 mm |
| Body Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Usage/Application | Domenstic |
| Brand | Surya |
Minimum order quantity: 10 Piece
You can stay cool and relaxed during the hot summer days by bringing home the USHA Maxx Air Dew wall fan. Its aerodynamically designed blades deliver high-speed airflow to give you an enhanced cooling comfort from the sweltering heat.
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Sweep Size | 450 mm |
| Body Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Color | White |
| Usage/Application | Domenstic |
| Brand | Polar |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Pawan Gupta (CEO)
Shri Shyam Traders
House No. 8209, Roshanara Road, Landmark Subzi Mandi
New Delhi - 110007, Delhi, India